Güvenlik Sertifikası fiyatları nedir sorusu sıkça sorulmaktadır. Her ne kadar her kur döneminde farklılıklar olabileceği gibi günün rayiç değerlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Eğitimin temel eğitim giderleri haricinde mermi, poligon, ambulans ve vergi ve harç durumuna göre farklılık arz edeceği kesindir.

Özellikle silahlı eğitim için poligon, hoca ve ambulans giderleri yanında eğitim amaçlı sarf edilen gerçek 25 adet mermi ile sınav esnasında sarf edilecek 5 adet mermi bedeli eğitim ücretinin büyük bir kısmını kapsamaktadır. Diğer yandan %18 KDV ile %20 gelir vergisi de maliyet kaleminin olmazsa olmazıdır. Prensip olarak kur başında belirlediğimiz ücrete kur boyunca ek /ilave hiç bir ücret talebimiz bulunmaz. Talep edilen bedelin içinde eğitim giderleri, materyaller, vergi ve harçlar, hoca, poligon, mermi, ambulans ve diğer giderler mevcuttur.

2022 yılı başında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kitap basım işi birliğin sağlanması açısından yasaklanması sebebi ile kitap basımımız söz konusu olamamaktadır.

Bu sebeplerden dolayı günün rayiç eğitim ücretini kayıt esnasında öğrenmenizde fayda vardır.

Buna rağmen eğitim gideri haricinde 2022 yılı için devlet kurumları tarafından alınan diğer ücretler aşağıdaki gibidir.

Devlete Yatırılacak Harç ve Ödemeler Nedir?

2022 yılı için yatırılacak harç ve ödemeler

Kayıt öncesi tam teşekküllü Hastanesi Döner Sermayesine Sağlık raporu İçin: 350,00.- TL,

Eğitim Sonrası Sınav öncesi Emniyetin Halk bankası hesabına yatırılan sınav harcı   : 

Silahlı için 150,00.-TL,

silahsız için 100,00.- TL,

Silah Farkı için ise 150,00.- TL.

Sertifikaya hak kazandıktan sonra Özel Güvenlik Kimlik Kartı için Vergi Dairesine yatırılan; 1.343,00.- TL.

Kimlik Bedeli için Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Güçlendirme vakfının Halk bankası nezdindeki hesabına yatırılan 50,00.-TL. 

olarak sıraknabilir.

Bknz: https://www.yargiguvenlik.com

5188 sayılı yasa